mateusz.pl / Ewa Rozkrut

Ewa Rozkrut

Czekolada i sok pomarańczowy, czyli jak podnieść swoją pewność siebie

 

 

Gdy budzisz się rano, to masz nadzieję że dzień będzie wyjątkowy. Wydarzy się coś wspaniałego, czym będziesz mogła się zachwycić. Bez pośpiechu zdążysz ze wszystkimi obowiązkami, na rozmowę z Bogiem, pracę, przyjemności. Ale już za chwilę biegniesz do kuchni, parzysz kawę, robisz pośpieszny makijaż, albo i nie.

Później budzisz dzieci do szkoły, do przedszkola, przygotowujesz im śniadanie i tak dalej. Właściwie dzień zamienia się w gonitwę, która Cię osłabia, zamyka w obowiązkach i przekonaniu, że inaczej się po prostu nie da. A jak już znajdujesz chwilę dla siebie, to od razu czujesz się winna, że nie poświęcasz tego czasu bliskim, albo na nadrobienie zaległości. Ciągle słyszysz, że inni sobie lepiej radzą, mają w domu większy porządek, albo lepiej wychowane dzieci, a do tego szybciej awansują i przejmujesz się tym. Jak bardzo chcesz to zmienić, wiesz tylko Ty i może najbliższa przyjaciółka.

Mimo, że próbowałaś przeorganizować życie, zaplanować tak zajęcia, by zaspokoić potrzeby innych, nawet modliłaś się, to i tak zawsze kończy się tak samo. Codziennie śpieszysz się z coraz większym poczuciem winy i coraz mniejszą pewnością siebie o poczuciu własnej wartości zaczynasz zapominać, by dać satysfakcję innym.

Dlatego zapraszam Cię na spotkanie „Czekolada i sok pomarańczowy”, być może to będą pierwsze minuty od dłuższego czasu, kiedy poczujesz zapach czekolady. Nie będziesz musiała się śpieszyć i nikt nie będzie niczego od Ciebie chciał.

Zarówno czekolada jak i sok pomarańczowy bardzo przyjemnie działają na zmysły; mają piękny kolor, smak i zapach. Kojarzą się ze spokojem, łagodnością, ale też energią i słońcem. Taka atmosfera sprzyja odprężeniu i pozbyciu się negatywnych emocji na swój temat. A to jest niezbędne, aby postawić kolejne kroki w celu zwiększenia pewności siebie, przełamywania barier i zmiany nawyków, po to by odnaleźć w sobie tę kobietę, która kiedyś spoglądała na Ciebie w lustrze. A może chciałaś mieć takie odbicie, ale dotychczas nie udało Ci się tego dokonać. Na warsztatach znajdziesz czas, by pomyśleć o sobie i przy okazji przeorganizować działania, które wkrótce ułatwią życie.

Popracujesz nad dystansem do siebie, przełamywaniem lęku przed tym, co pomyślą inni, widząc twoje działania. Jak wiele z nich jest gaszonych już w zarodku przez lęk przed opinią publiczną i poczucie winy, wiesz tylko Ty? Pora z tym skończyć. Może uda się tak przeorganizować czas, byś miała go więcej dla siebie.

Warsztaty „Czekolada i sok pomarańczowy” są organizowane w różnych miastach. Więcej informacji na http://elipsa.edu.pl

Ewa Rozkrut

W sprawie warsztatów lub indywidualnych konsultacji zapraszam na stronę elipsa.edu.pl oraz mój fanpage facebook/elipsa.ewa.rozkrut