SANKTUARIUM
MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
W MYŚLIBORZU

 

   Dekretem z dn. 1.08.1993 r. ks. arcybiskup Marian Przykucki ogłosił kościół św. Krzyża i klasztor SS. Jezusa Miłosiernego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, potwierdzając w ten sposób że to miejsce wybrał sobie Jezus Miłosierny jako kolebkę Zgromadzenia i szczególne miejsce rozdawania łask ze zdrojów swego miłosierdzia. Mówił do Bł. S. Faustyny: "Pragnę, aby Zgromadzenie takie było" (Dz 434), a w innym miejscu Dzienniczka Błogosławiona zapisała: "Będę szczególnie błogosławił okolicy, gdzie klasztor ten będzie"(Dz 570).


  Zamiary Boże odnośnie nowego Zgromadzenia (podobnie jak to miało miejsce z wymalowaniem obrazu) zrealizował Sł. B. Ks. M. Sopoćko (1888-1975), który z ust umierającej Faustyny usłyszał, że zgromadzenie to "rozpocznie się od nikłych, małych rzeczy i wtedy, gdy inicjatywa wyjdzie od innych". Te słowa urzeczywistniły się kilka lat później, gdy pierwsze siostry formowane przez Ks. Sopoćkę na tajnych spotkaniach w wojennym Wilnie przyjechały do Myśliborza, by 25 sierpnia 1947 r. w rocznicę urodzin S. Faustyny, swej duchowej Matki rozpocząć życie wspólne. Nie znały wtedy słów z Dzienniczka Błogosławionej, która pisała:
  "Dziś widziałam klasztor tego nowego zgromadzenia, zwiedzałam każdą rzecz po kolei, widziałam, że wszędzie Opatrzność Boża dostarczyła tego, co było potrzeba. Osoby w tym klasztorze żyjące, chodziły w sukniach świeckich na razie, lecz duch panował zakonny w całej pełni" (Dz 1154). Obecnie Sanktuarium stało się celem pielgrzymek, w tym 3-dniowej pieszej pielgrzymki ze Szczecina (23-25 VIII). Przybywający tu dzielą się swoim pragnieniem Boga i wyjeżdżają obdarowani łaskami Miłosiernego Pana (o czym świadczy księga pielgrzyma). To cudowne miejsce, gdzie można doświadczyć obecności Jezusa pełnego miłości i miłosierdzia na miarę złożonej w Nim ufności jest otwarte dla wszystkich przybywających. Można tu także odprawić indywidualny dzień skupienia, czy rekolekcje.

Adres: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
ul. Boh. Warszawy 77, 74-300 MYŚLIBÓRZ
tel. (0-95) 74-73-450

   Czciciele Miłosierdzia Bożego skupieni w Grupie im. Bł.S. Faustyny spotykają się w każdą III niedzielę miesiąca w Godzinie Miłosierdzia. Celem grupy jest radykalne zaufanie Bogu, by stać się narzędziem Bożego Miłosierdzia, a równocześnie doświadczyć Jego mocy w swoim życiu. Zapatrzenie w Jezusa pełnego miłości i miłosierdzia ma doprowadzić także do naśladowania Go w dobroci wobec potrzebujących. Chcąc przyłączyć się do wspólnoty należy wypełnić deklarację, którą można otrzymać pisząc na adres Sanktuarium.

 

 Na początek strony
Ostatnia aktualizacja: 21 listopada 1998
Strona jest gościem serwera Mateusz