Duchowość

 

Adwent jest czasem budzenia nadziei

Rekolekcje Adwentowe w internecie

 

 

Adwent jest czasem budzenia nadziei. Dane jest nam uczestniczyć w tęsknocie Izraela, która nie okazała się daremna. Narodził się Mesjasz. Jednak Jego przyjście okazało się tak inne od oczekiwań Ludu Wybranego, że przez wielu został nierozpoznany. To ważna lekcja dla nas. Swoje obietnice Bóg realizuje w zaskakujący sposób. Mieć nadzieję to spodziewać się, że wszystko co powiedział Pan spełni się. Nie wiemy dokładnie w jaki sposób, ale stanie się na pewno. Człowiek nadziei potrafi przebić się swoim spojrzeniem przez ciemności bezsensu, zła, absurdu i widzieć upragnione Królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Królestwo, które nadchodzi. Adwent to czas budzenia nadziei: uczymy się niestrudzenie wołać: Przyjdź!!!

wj

 

Rekolekcje Adwentowe 99 w internecie
 

  • Internetowe Rekolekcje Adwentowe dla Polonii (i nie tylko...)
    „Po drodze zgubiliśmy gdzieś radość i nadzieję. My, chrześcijanie. Trzeba je odszukać”
    Rekolekcje prowadzi ks. Sławomir Murawka, chrystusowiec. W czasie trwania Rekolekcji jest możliwym skontaktowanie się z Księdzem Rekolekcjonistą, wysyłając list na jego adres.
  • Godzina Rożańcowa Ojca Justyna
    Godzina Różańcowa O. Justyna jest katolickim programem radiowym po polsku, nadawanym przez Franciszkanow (OFM Conv.) w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie od 1931 r. Na stronie m.in.: lista radiostacji nadających audycję, teksty pogadanek, nagranie cotygodniowej audycji w RealAudio. Część informacji także po angielsku.

 

 

 

 

na początek strony
© 1996-1999 Mateusz